Psy – szkolenie, tresura, karma dla psów

Codzienni towarzysze życia, opiekunowie, przyjaciele, czy te udomowione, czy te w podwórkowych budach, czy te zupełnie dzikie – psy, zależnie od okresu i regionu od zawsze miały swoje miejsce w kulturze. Nie ma wątpliwości, że wśród udomowionych zwierząt najbardziej bliscy człowiekowi są przedstawiciele właśnie tego gatunku.

Każdy pies zależnie od rasy i wieku inaczej się zachowuje, potrzebuje innych warunków do życia jak i właściwego odżywiania, w postaci karmy dla psów, która powinna być dostosowana do jego wieku i wielkości.

Aby pies był zdrowy, miał silne mięśnie, szybką przemianę materii a co za tym idzie dobre samopoczucie, należy zapewnić mu dwugodzinny wysiłek fizyczny. Nie wystarczy tylko wyprowadzać psa w celu załatwienia jego potrzeb fizjologicznych, zwierzęta tak samo jak ludzie potrzebują aktywności fizycznej i dużo świeżego powietrza. Nie zapewniając „wybiegania” i odrobiny zabawy skazujemy go na liczne choroby, brak apetytu i ciągłe wizyty u weterynarza. Najlepiej będzie szkolenie dla psów lub indywidualna tresura psów. Warszawa i Poznań to dwa miasta, w których tresura psów i szkolenia psów są na najwyższym poziomie.

Innym bardzo często popełnianym błędem przez właścicieli psów jest karmienie psa nieodpowiednim dla niego pokarmem. Zwierzę, które otrzymuje przetworzone resztki z obiadowego stołu nie zawsze cieszy się dobrym zdrowiem, jest ospałe, bez radości i sprawia wrażenie nieszczęśliwego ponieważ otrzymywany pokarm jest często tłusty i nie ma zbyt wielu wartości odżywczych a psy potrzebują witamin, które z powodzeniem znajdują w karmach dla psów. Inaczej rzecz się ma z mięsem, spokojnie można podawać psom w odpowiedniej postaci. Najwygodniejszą formą odżywiania psów jest podawanie suchej karmy dla psów, która nie tylko nakarmi psa, ale również zapewni właściwą przemianę materii. Bogate w witaminy i błonnik najlepsze naturalne karmy dla psów nie nabrudzą w domu tak jak podawane pokarmy z domowej kuchni. Pamiętajmy jednak, że nie każda karma dla psów nadaje się dla psa, należy dostosowywać daną karmę do wieku i rasy pupila, a przede wszystkim podawać ją w odpowiednich proporcjach.

Zwierzę będzie szczęśliwsze gdy właściciel poświęci mu trochę uwagi, pogłaszcze, porozmawia, przytuli, bo pies to istota, która potrzebuje ciepła i wiele da od siebie jeśli troszkę dostanie.